8. května 2022 4. neděle velikonoční

8. května 2022 4. neděle velikonoční19/2022
Kostel sv. Cyrila a Metoděje: www.farnost-karlin.czNe: 09.30 h;  18.30 h; Po, St, Pá, a 1. So: 12.00 h; kostel otevřen denně 08 – 19.30 h
Kaple sv. Karla Boromejského:Čt 12.5.22: 17.00 h;
Kostel sv. Vojtěcha Na Balkáně: www.farnost-nabalkane.czNe: 11.00 h; St: 17.30 h; (kromě prázdnin), So: 18.30 h

Všemohoucí, věčný Bože, tvůj Syn, Dobrý Pastýř tvého lidu, předešel nás do tvé slávy; posiluj jeho slabé stádce, aby došlo za svým vítězným Pastýřem do nebeské radosti.

1. čtení:  Sk 13, 14.43-52

Tu Pavel i Barnabáš jim řekli otevřeně: „Vám nejprve se mělo hlásat Boží slovo. Ale proto, že ho od sebe odmítáte a nepokládáte se za hodné věčného života, obracíme se k pohanům.

Plesejte Hospodinu, všechny země.

2. čtení:  Zj 7, 9.14b-17

Už nikdy nebudou mít hlad ani žízeň, nebude už do nich pražit slunce ani jakýkoli jiný žár, protože Beránek, který je uprostřed před trůnem, bude je pást a vodit k pramenům živé vody. Bůh sám jim setře každou slzu z očí.

Evangelium:  Jan 10, 27-30

Ježíš řekl: „Moje ovce slyší můj hlas; já je znám a ony jdou za mnou. Já jim dávám věčný život. Nezahynou navěky a nikdo mi je nevyrve z rukou. Můj Otec, který mi je dal, je větší než všichni a z Otcových rukou je nemůže vyrvat nikdo. Já a Otec jedno jsme.“

čtvrtek – 12. květnaVýročí posvěcení pražské katedrály (1929)
pátek  –   13. květnaPanny Marie Fatimské (1917)
sobota –  14. květnasv. Matěje, apoštola
Neděle –  15. května5. neděle velikonoční

Den matek – Děkujeme všem maminkám rodným, adoptivním i duchovním.

Pozvánka na slavnost v kapli sv. Karla B. u sester saleziánek – Vítkova 12

Ve čtvrtek 12. 5. 2022 v 17 h mše sv., po ní bude následovat Zahradní slavnost – setkání a program při příležitosti svátku zakladatelky sv. Marie Dominiky Mazzarellové a 150. výročí založení sester.

Zveme přátele karlínského salesiánského díla.

Svátek sv. Jana Nepomuckého v Karlíně – pouť k břehu Vltavy

V neděli 15. 5. 2022 po večerní mši svaté půjdeme již tradičně k břehu Vltavy a poprosíme sv. Jana Nepomuckého, aby byl stále našim patronem „protipovodňových opatření“.

XXII. Bikerská mše – Harley Davidson Club Praha

bude sloužena v sobotu 14. května 2022 v 15.00 hod. v Karlíně.

Pozvání Sdružení Ackermann – Gemeinde – Katolikentag

Sdružení Ackermann – Gemeinde (SAG) zve všechny členy diecéze na 102. Katolikentag, které se uskuteční 25. – 29. května 2022 ve Stuttgartu s podtitulem „Sdílet život“.

SAG v Praze společně s brněnskou diecézí nabízejí na Katolické dny podporu českých účastníků formou zajištění společné dopravy z Brna, Prahy a Plzně. SAG současně zajišťuje volné vstupenky na Katolické dny, včetně městské veřejné dopravy a ubytování, které bude zabezpečeno v rodinách a v místních školách.

Veškeré informace jsou k nalezení na webových stránkách www.ackermann-gemeinde.cz

Mons. Adolf Pintíř, předseda Sdružení Ackermann-Gemeinde

Papež František: Modleme se v květnu denně růženec za mír