NEDĚLNÍ STRÁNKA 3. dubna 2022 5. neděle postní

3. dubna 2022 5. neděle postní14/2022
Kostel sv. Cyrila a Metoděje: www.farnost-karlin.czNe: 09.30 h;  18.30 h; Po, St, Pá, a 1. So: 12.00 h;
Kostel sv. Vojtěcha Na Balkáně: www.farnost-nabalkane.czNe: 11.00 h; St: 17.30 h; (kromě prázdnin), So: 18.30 h

Bože, tvůj Syn nás tak miloval, že se z lásky vydal na smrt za spásu světa; dej nám svou milost, abychom i my milovali své bratry a zůstávali v tvé lásce.

1. čtení: Iz 43,16-21

Nevzpomínejte na věci minulé, nedbejte na to, co se dávno stalo! Hle, já dělám věci nové, teď již vzcházejí, což to neznáte? Cestu vytvořím poušti a řeky na neschůdných místech.

Miluji tě, Hospodine, má sílo.

2. čtení: FLP 3,8-14

Svatý Pavel píše: „Všecko považuji za škodu ve srovnání s oním nesmírně cenným poznáním Krista Ježíše, svého Pána.“

Evangelium: Jan 8,1-11

Ježíš se však sehnul a psal prstem na zem. Když na něj nepřestávali dotírat otázkami, vzpřímil se a řekl jim: ”Kdo z vás je bez hříchu, ať po ní hodí kamenem první.” A sehnul se opět a psal na zem. Když to uslyšeli, jeden za druhým se vytráceli, starší napřed, až zůstal on sám a žena před ním. Ježíš se vzpřímil a řekl jí: ”Ženo, kam se poděli? Nikdo tě neodsoudil?” Odpověděla: ”Nikdo, Pane.” Ježíš řekl: ”Ani já tě neodsuzuji. Jdi a od nynějška už nehřeš!“

neděle – 10. dubnaKvětná neděle

Pobožnost Křížové cesty (během postní doby)

Karlín – sv. Cyril a Metoděj – pátek   12.30 hod. (po mši sv.)

Na Balkáně – sv. Vojtěch   –   sobota 18.00 hod. (před mši sv.)

Pomoc domácím na Ukrajině

Ukrajině, která je čím dál potřebnější i v jiných městech tak, jak se ohrožení přibližuje k hranicím Slovenska a Polska.

Na Žižkově, od domu Na vrcholu 15,17,19, odjíždí několikrát týdně auto s pomocí, jak za hranice, tak na frontu a do zasažených měst. Kdo se chce připojit k cílené pomoci Ukrajině a předat nějaké potřebné věci, kontaktujte prosím, na telefon níže.

Potřebné jsou stále zejména tyto potraviny: Balená voda, mouka, těstoviny. Instantní potraviny /polévky atd./, káva, čaj, konzervy a vůbec potraviny k okamžité spotřebě. Cukr, sladkosti, sušenky s vysokým obsahem cukru.

Léky, obvazy, drogérie, oblečení, – hlavně dětské, atd.

Děkujeme všem.   Michaela Vejvarová – 603 711 529.

Sbírka pro Šatník paní Nory Fridrichové – pomoc Ukrajinkám u nás

Milí dárci, momentálně v Šatníku usilovně sháníme toto

– Jarní oblečení a sportovní boty- dospělí a děti od vel. 104

– Ramínka, plenky 1-6, vlhčené ubrousky

– Hygiena, nejvíc šampóny a sprcháče, mýdla, krémy na ruce, dentální hygiena, zubní pasty a kartáčky, určitě dámské vložky

– Drogerie – saponáty, prací prášky, mycí houbičky,

– Potraviny

– Nádobí, cokoliv od příborů po hrnce, ať si mámy můžou vařit, cenu zlata mají u nás pánve, hrnce, talíře, příbory, ap .

– drobné domácí spotřebiče

– Peřiny, polštáře, povlečení, ručníky