21. července 2024       16. Neděle v mezidobí               29/2024

St, Pá: 12:00 h

Kaple sv. Karla Boromejského:                     –

Papežova promluva před modlitbou Anděl Páně 14. 7. 2024

Dnešní evangelium nám vypráví o Ježíši, jak posílá své učedníky na misii. Posílá je „po dvou“ a mají si s sebou vzít jen to nejnutnější. Zastavme se na chvíli u tohoto obrazu: učedníci jsou vysláni společně a mají si s sebou vzít jen to nejnutnější.

Evangelium se nehlásá o samotě, ne: hlásá se společně, jako společenství, a proto je důležité umět být střídmý: umět střídmě používat věci, dělit se o zdroje, dovednosti a dary a obejít se bez zbytečností. Proč? Abychom byli svobodní: nadbytečné vás zotročuje – a také proto, aby každý měl to, co potřebuje k důstojnému životu a k aktivnímu přispívání k poslání; a pak abychom byli střídmí v myšlení, abychom byli střízliví v citech, a dali přednost setkání a naslouchání, a tak učinili svědectví účinnějším.

Pomysleme například na to, co se děje v našich rodinách nebo v našich společenstvích, když si vystačíme s tím, co je nutné, i s málem, zvládneme jít spolu a vycházet spolu, dělíme se o to, co je, všichni se něčeho vzdáme a navzájem se podporujeme. A to už je misionářské hlásání, dříve a dokonce více než slova, protože ztělesňuje krásu Ježíšova poselství v konkrétnosti života.

Pokud naopak každý jde svou cestou, pokud se počítají jen věci – kterých není nikdy dost -, pokud si navzájem nenasloucháme, pokud převládá individualismus a závist, převládá individualismus a závist, vzduch se stává těžkým, život obtížným a setkání se stávají spíše příležitostí k neklidu, smutku a sklíčenosti než k radosti.

Společenství, vzájemná harmonie a střídmost jsou důležité hodnoty pro náš křesťanský život, nepostradatelné hodnoty pro církev, která je misionářská, a to na všech úrovních.

Můžeme se tedy ptát sami sebe: Cítím nutkání hlásat evangelium, přinášet tam, kde žiji, radost a světlo, které pramení ze setkání s Pánem? A abych tak mohl činit, jsem odhodlán jít společně s ostatními? A konečně: umím pěstovat střízlivý životní styl, životní styl pozorný k potřebám svých bratří a sester?

Naléhavý úmysl Celosvětové sítě modlitby s papežem na měsíc červenec

Modleme se, aby se církev stávala prorockou pro mladou generaci.

Dopis arcibiskupa Graubnera

Na stránkách arcibiskupství je možné najít Připomínky arcibiskupa Jana Graubnera k návrhům revize rámcových vzdělávacích programů pro předškolní a základní vzdělávání. Doporučuji čtení hlavně rodičům a učitelům, je to důkaz moudrosti a lásky Církve.

Termíny sobotních akcí pro děti v roce 2024

14. 9. Zahájení roku farností s dětmi

19. 10., 16. 11., 14. 12.

Program akcí budeme ještě specifikovat.

Pouť po stopách pátera Toufara

Hnutí Comunione e Liberazione vás zve na třídenní pouť po stopách pátera Toufara při slavnosti Povýšení sv. Kříže.

Termín pouti: pátek 20. – neděle 22. září 2024

Trasa pouti: Želiv – Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Číhošti

Celková vzdálenost: 31-34 km; sobota: 23-26 km; neděle: 8 km

Informace a přihlášení: https://cz.clonline.org