NEDĚLNÍ STRÁNKA  44

z farnosti sv. Cyrila a Metoděje

19. listopadu 2023      33. neděle v mezidobí           47/2023

  Pořad bohoslužeb:  
Kostel sv. Cyrila a Metoděje:  Ne: 09.30 h;  18.30 h;
St, Pá: 12.00 h; 
Kaple sv. Karla Boromejského:Čt: 18.30 h

Katecheze papeže Františka – o evangelizačním nadšení a apoštolské horlivosti věřících – 26. část

Křesťanské poselství je hlásáním „velké radosti“. A důvod? Dobrá zpráva, překvapení, dobrá událost? Mnohem víc – osoba: Ježíš! Ježíš je radost. On je Bůh, který se stal člověkem a přišel k nám! Otázka tedy nezní, zda zvěstovat, ale jak zvěstovat, a toto „jak“ znamená s radostí. Buď budeme Ježíše hlásat s radostí, nebo ho hlásat nebudeme, protože žádný jiný způsob hlásání není schopen přinést pravou Ježíšovu skutečnost.

Člověk zjišťuje, že lidstvo oplývá bratry a sestrami, kteří čekají na slovo naděje. Na evangelium se čeká i dnes: dnešní člověk je jako člověk ve všech dobách: zvláště společnost, která nechává prostory náboženského smyslu opuštěné, potřebuje Ježíše. To je příznivá chvíle pro hlásání Ježíše.

Proto bych chtěl všem znovu říci: Radost z evangelia naplňuje srdce a celý život těch, kdo se setkávají s Ježíšem. Ti, kdo se jím nechají zachránit, jsou osvobozeni od hříchu, od smutku, od vnitřní prázdnoty, od izolace. S Ježíšem Kristem se vždy rodí a znovuzrodí radost. A pokud někdo z nás tuto radost nevnímá, ptejme se sami sebe, zda jsme Ježíše našli. Evangelium jde vždy cestou radosti. Vyzývám každého křesťana, ať je kdekoli, aby dnes obnovil své osobní setkání s Ježíšem Kristem.

Výroba adventních věnců

Zveme všechny malé i velké farníky na výrobu adventních věnců. Sejdeme se v pátek 1. prosince 2023 od 15 do 18 hodin ve farním sále v Karlíně. Přineste si vlastní korpus, svíčky, podstavce pod svíčky, ozdoby, drátky a případně něco na zub. Jehličí bude zajištěno.

Kontakt: Katka Mikuláštíkova 777 553 820.

Setkání mladých

V sobotu 25.11.2023 se uskuteční setkání mladých lidí v naší arcidiecézi ve věku cca 12-24 let, s programem, který bude povzbuzením ve víře, pomocí k vzájemnému propojení a posílení společenství mladých v rámci arcidiecéze.

Další informace zde.

Výběrové řízení na Sekretariát Sekce pro mládež ČBK

Sekce pro mládež České biskupské konference hledá kolegu/kolegyni do kolektivu na pozici pracovník sekretariátu-manažer administrativy.

Další informace zde.

Červená středa 29. listopadu 2023

Zveme všechny farníky k zapojení do iniciativy Červená středa. Smyslem akce je připomenout si všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. V Praze proběhne od 18.45 hod. průvod s červenými svíčkami od Karolina ke kostelu sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí, Staronové synagoze a kostelu sv. Jiljí.

Další informace zde.

Návštěva nemocných

          Během adventu jsme k dispozici navštívit lidi, kteří jsou nemocní nebo se nemohou zúčastnit mše, abychom jim přinesli svátosti nebo se společně pomodlili.

Kontakt: P. Marco Basile 608 040 986

Farní výlet pro děti

V sobotu 2. prosince pořádá farnost komentovanou prohlídku pro děti od 6 do 13 let na Hradčany v Loretě a v kostele Panny Marie Andělské s přilehlou zahradou a klášterem kapucínů.

Kontakt: P. Marek Mikuláštík 703 459 184.


Týdeník farnosti sv. Cyrila a Metoděje v Praze 8 – Karlíně ISSN 1213-6786

Farnost sv. Cyrila a Metoděje: Křižíkova 57, 186 00 Praha 8 – Karlín      
Email. farnost@farnost-karlin.cz, tel: 222 743 517.

Stránku připravili: P. Marco Basile, P. Stefano Pasquero

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.