NEDĚLNÍ STRÁNKA  43

z farnosti sv. Cyrila a Metoděje

12. listopadu 2023      32. neděle v mezidobí           46/2023

Pořad bohoslužeb:
Kostel sv. Cyrila a Metoděje:  Ne: 09.30 h;  18.30 h; St, Pá: 12.00 h; 
Kaple sv. Karla Boromejského:Čt: 18.30 h

Katecheze papeže Františka – Katechetický cyklus o evangelizačním nadšení a apoštolské horlivosti věřících – 25. část

Madeleine Delbrêlová (1904-1964) více než třicet let žila na chudém dělnickém předměstí Paříže. Oslněna setkáním s Bohem napsala: „Jakmile jednou poznáme Boží slovo, nemáme právo ho nepřijmout; jakmile ho přijmeme, nemáme právo nenechat ho v sobě vtělit; jakmile se v nás vtělí, nemáme právo si ho nechat pro sebe: od té chvíle patříme k těm, kdo je očekávají“. To napsala krásně…

Po dospívání prožitém v agnosticismu, se Madeleine ve svých dvaceti letech setkala s Bohem, zasažena svědectvím některých věřících přátel. Pochopila, že „prázdnota, která v ní křičela úzkostí“, je Bůh, který ji hledá. Radost z víry ji vedla k tomu, že sdílela život „lidí z ulice“. Poeticky se takto obracela k Ježíši: „Abychom byli s Tebou na Tvé cestě, musíme jít, i když naše lenost naléhá, abychom zůstali. Vyvolil sis nás, abychom stáli ve zvláštní rovnováze, v rovnováze, kterou lze nastolit a udržet jen v pohybu, jen v rozmachu. Trochu jako jízdní kolo, které nemůže stát vzpřímeně, aniž by se otáčelo. Můžeme stát vzpřímeně pouze pohybem vpřed, hybností, vzmachem lásky“. Toto nazývá „spiritualitou jízdního kola“.

Naléhavý úmysl modlitby s papežem na měsíc listopad 2023

Modleme se za sílu říkat „dost“ záměrům zavlékat děti do konfliktů v Palestině, Izraeli, na Ukrajině a kdekoli na světě.

Hudební setkání

Středověké hudební setkání se bude konat den 17.11 v 12:45 hod hned po mši svaté v kostele sv. Cyrila a Metoděje.

Výroba adventních věnců

Zveme všechny malé i velké farníky na výrobu adventních věnců. Sejdeme se v pátek 1. prosince 2023 od 15 do 18 hodin ve farním sále v Karlíně. Přineste si vlastní korpus, svíčky, podstavce pod svíčky, ozdoby, drátky a případně něco na zub. Jehličí bude zajištěno.

Kontakt: Katka Mikuláštíkova 777 553 820.

Výběrové řízení na Sekretariát Sekce pro mládež ČBK

Sekce pro mládež České biskupské konference hledá kolegu/kolegyni do kolektivu na pozici pracovník sekretariátu-manažer administrativy. Podrobnější informace zde.

Červená středa se uskuteční ve středu 29. listopadu 2023.

Zveme všechny farníky k zapojení do iniciativy Červená středa. Smyslem akce je připomenout si všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. V Praze proběhne od 18.45 hod. průvod s červenými svíčkami od Karolina ke kostelu sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí, Staronové synagoze a kostelu sv. Jiljí.

Další informace najdete zde.

Návštěva nemocných

          Během adventu jsme k dispozici navštívit lidi, kteří jsou nemocní nebo se nemohou zúčastnit mše, abychom jim přinesli svátosti nebo se společně pomodlili. Je třeba se přihlásit.

Kontakt P. Marco Basile 608 040 986 farnost@farnost-karlin.cz

Sbírka na charitní činnost

          Minulou neděli se v Karlíně při sbírce na charitní činnost vybralo při obou bohoslužbách 7 057 Kč. Děkuji!


Týdeník farnosti sv. Cyrila a Metoděje v Praze 8 – Karlíně ISSN 1213-6786

Farnost sv. Cyrila a Metoděje: Křižíkova 57, 186 00 Praha 8 – Karlín      
Email farnost@farnost-karlin.cz, tel: 222 743 517.

Stránku připravili: P. Marco Basile, P. Stefano Pasquero

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.